Darmowa dostawa od 200,00 zł

OZNAKOWANIE BUDYNKU

( liczba produktów: 73 )

OZNACZENIE NIERUCHOMOŚCI - OBOWIĄZKOWY ELEMENT KAŻDEJ POSESJI


Zgodnie z przepisami prawa, oznaczenie domu to bardzo istotny obowiązek właściciela nieruchomości. Tak samo sprawa wygląda w przypadku budynków niemieszkalnych - użytkowych, siedzibach firm itp. Od momentu, w którym nieruchomość otrzymała numer porządkowy, jej właściciel w ciągu 30 dni musi zamontować odpowiednie oznaczenia. Niewykonanie tego w wyznaczonym terminie jest wykroczeniem obłożonym karą grzywny.


Oznaczenie domu można zamontować na ścianie frontowej budynku, na drzwiach, skrzynce na listy, bramie, furtce lub ogrodzeniu. Ważne jest to, by było dobrze widoczne. Odpowiednio umieszczone oznaczenie budynku jest szczególnie istotne w przypadku konieczności wezwania służb ratowniczych czy porządkowych. To także cenna informacja dla listonosza czy kuriera, a wreszcie dla odwiedzających gości.


Oznaczenia mogą występować w formie cyfrliter montowanych osobno, lub całych tabliczek zawierających także nazwę ulicy czy miejscowości. W przypadku umieszczenia oznakowania na skrzynce na listy, warto wybrać mniejszą rozmiarowo opcję. W przypadku montażu na budynku, który zawsze jest mniej lub bardziej oddalony od drogi, należy wybrać znacznie większe napisy bądź cyfry.


Warto wybrać produkty wykonane z materiałów odpornych na czynniki zewnętrzne, w tym wilgoć oraz promieniowanie UV. Zależy nam przecież na zachowaniu estetycznego wyglądu domu czy lokalu. Oznaczenia mogą być więc wykonane z blachy młotkowanej (ważne, by była dobrze zabezpieczona przed korozją), aluminium lub mocnego tworzywa sztucznego. Są to materiały wykazujące wysoką odpornośc na zmienne warunki atmosferyczne i posłużą długie lata.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 341 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-13
Komunikacja @ jest OK. Równoległa informacja SMS byłaby dopełnieniem.!!! Nie wszyscy i nie wszędzie siedzą non stop w internecie! POLECAM taką formę potwierdzenia, realizacji i planowanej dostawy równolegle BEZWZGLEDNIE z możliwością kontaktu bezpośredniego telefonem dla ewentualnej korekty.!
2024-05-12
Bezproblemowo :)
pixel