Darmowa dostawa od 200,00 zł

PĘDZLE PŁASKIE

( liczba produktów: 47 )

Pędzle płaskie zbudowane są z trzonka wykonanego z tworzywa sztucznego lub drewna zabezpieczonego lakierem, a także szczeciny przymocowanej do trzonka za pomocą skuwki. Skuwki zwykle wykonane są ze stali (także nierdzewnej bądź niklowanej), miedzi lub tworzywa sztucznego. Szczecina ułożona jest płasko, występuje w różnych długościach i może być wykonana z sierści, włosia naturalnego albo włókien syntetycznych.

 

Pędzel płaski sprawdzi się właściwie podczas większości prac związanych z malowaniem i gruntowaniem ścian. Dodatkowo dobrze dobrany model pomoże w pokrywaniu drewna warstwą impregnatu, lakieru, bejcy bądź lakierobejcy. Pędzle płaskie mogą być używane również do zwilżania ścian przed dalszymi pracami, a. wybrane modele można zastosować przy pracach malarskich wymagających dużej precyzji bądź wykonywanych w małych, mało komfortowych przestrzeniach - malowanie narożników, rur, kaloryferów. 

 

Wybór odpowiedniego rodzaju pędzla do danej pracy gwarantuje sukces. Pędzel płaski do farb akrylowych powinien mieć włosie w połowie wykonane z tworzywa sztucznego. Do farb i lakierów wodorozcieńczalnych należy zastosować pędzel z włosiem syntetycznym, a farby i lakiery rozpuszczalnikowe powinno się nanosić pędzlem z naturalnym włosiem, które jest odporne na ich niszczące działanie. Podczas malowania drewna pędzel dobiera się stosownie do wybranego preparatu. Pędzle do lazur i lakierobejcy mogą być wykonane z dowolnego rodzaju włosia, także mieszanego. W przypadku bejc i impregnatów najlepiej wybrać pędzel płaski angielski z syntetycznym włosiem i skuwką z miedzi lub tworzywa sztucznego. Szerokość pędzla powinna być dopasowana do wielkości malowanej powierzchni.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 360 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Produkt zgodnie z opisem. Szybka realizacja. Polecam
2024-05-13
Komunikacja @ jest OK. Równoległa informacja SMS byłaby dopełnieniem.!!! Nie wszyscy i nie wszędzie siedzą non stop w internecie! POLECAM taką formę potwierdzenia, realizacji i planowanej dostawy równolegle BEZWZGLEDNIE z możliwością kontaktu bezpośredniego telefonem dla ewentualnej korekty.!
pixel