Darmowa dostawa od 200,00 zł

GRABIE METALOWE

( liczba produktów: 55 )

NIEZBĘDNIK W KAŻDYM OGRODZIE - GRABIE

 

Grabie są narzędziem ręcznym, służącym do wykonywania prac ogrodowych ułatwiających pielęgnację trawnika, utrzymanie ogrodu w czystości oraz sadzenie roślin, kwiatów i warzyw. Sprawdzają się zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i na działce, a także w sadzie czy gospodarstwie rolnym. 

 

Wiosną za pomocą grabi można przygotować ziemię do wysiewu roślin oraz uporządkować posesję z pozostałości po okresie zimowym. Podczas lata grabie będą nieocenionym narzędziem do zbierania zaschniętych i skoszonych traw, a także chwastów wyrwanych podczas pielęgnacji roślin. Jeżeli posiadamy kompostownik, to grabie znakomicie nadadzą się do przerzucania wrzuconych do niego resztek, by poprawić cyrkulację powietrza i przyspieszyć proces wytwarzania naturalnego nawozu. Jesienią z kolei, za pomocą grabi sprzątniemy opadłe liście, by ogród prezentował się bardziej estetycznie.

 

RODZAJE GRABI

 

Grabie do trawy charakteryzuje rozstaw zębów tworzący gęstą siatkę, która umożliwia dokładne przeczesanie terenu. Zbudowane w ten sposób zęby usuwają z trawy wszelkie zanieczyszczenia oraz spulchniają ziemię. Dzięki temu powietrze, woda i składniki odżywcze mogą szybciej wnikać w strukturę podłoża, co przyczynia się do lepszego wzrostu trawy. Grabie do trawy są długie, sztywne i cienkie, przez co praca z ich użyciem jest o wiele łatwiejsza. 

 

Grabie do liści są niezbędnym przyrządem do zbierania gnijących elementów roślinnych, naruszających strukturę trawnika. Tego typu grabie posiadają długie i elastyczne zęby, dzięki czemu możemy dokładnie i szybko zebrać liście z powierzchni trawnika. Pamiętajmy, że im szersza głowica grabi, tym szybciej pójdzie nam praca z ich użyciem. Najczęściej wybieranymi grabiami do liści są grabie wachlarzowe o specyficznym kształcie, który dodatkowo ułatwia zbieranie liści nawet na trudnym terenie. Ze względu na materiał wykonania grabi do wyboru mamy modele wykonane z plastiku, tworzywa, metalu lub drutu. Grabie metalowe są najbardziej wytrzymałe, przez co doskonale sprawdzą się w dużych ogrodach.

 

Grabie do siana przydadzą się w przypadku posiadania dużej łąki. By otrzymać z niej siano odpowiedniej jakości, należy również właściwie dobrać model grabi. Grabie przeznaczone do zbierania siana charakteryzują się dużymi rozmiarami, przez co praca nawet na sporym terenie będzie przebiegać bardzo sprawnie. Koniecznie muszą być jednak wykonane z wytrzymałego materiału takiego jak drewno, plastik czy aluminium. Wybierając grabie plastikowe do siana, najlepiej wybrać model wzmocniony tworzywem PCV, gdyż zwykłe są najmniej wytrzymałe. Najczęściej do zbierania siana wybierane są grabie drewniane z około 20 zębami. Są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, przez co posłużą przez długi czas. Najtrwalsze są jednak grabie aluminiowe, które są odporne na korozję. Poleca się je do pracy na łąkach i polach o dużych wymiarach.

 

KTÓRE GRABIE WYBRAĆ?

 

Grabie uniwersalne spełniają kilka funkcji, a ich zęby zbudowane są najczęściej z metalu i gęsto rozstawione. To dobry wybór w przypadku niedużego ogrodu, gdyż ten typ narzędzi świetnie poradzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń trawnika, liści, wyrównywaniem i spulchnianiem gleby, a także zbieraniem siana.

 

Wybierając model grabi warto zwrócić uwagę na parametry takie jak waga i łatwość w prowadzeniu, a także trwałość i wytrzymałość. Grabie nie mogą ulegać odkształceniu, gdyż wtedy mogą jedynie zaszkodzić naszemu trawnikowi i roślinom oraz znacznie utrudnić naszą pracę. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
wszystko ok
2024-06-12
Bardzo zadowolona. Towar 100% i obsługa również
pixel