Darmowa dostawa od 200,00 zł

POZIOMICE

( liczba produktów: 10 )

Poziomica to przyrząd przydatny w każdym domu i powinna stanowić obowiązkowe wyposażenie warsztatu czy szafki z narzędziami. Dzięki poziomicy możliwe jest precyzyjne wyznaczenie poziomych i pionowych linii, co umożliwia wykonanie projektu zgodnie z pomysłem. Wypoziomowanie lodówki czy mebli nie zajmuje już wiele czasu, a stworzenie galerii zdjęć na ścianie będzie bardzo łatwe. Przyrząd ten w klasycznej odsłonie zazwyczaj ma wbudowaną jedną lub wiele rurkowych libelli, które dzięki działaniu grawitacji pomagają ustalić wynik pomiaru. 

 

Istnieją także inne rodzaje poziomic, z których ciekawym przykładem jest poziomica wodna. Jest bardzo pomocna w przypadku, gdy chcemy wypoziomować dwa elementy, które są znacząco oddalone od siebie. Poziomica ta jest wyposażona w dwie menzurki, na których oznaczona jest podziałka pozwalająca na bezproblemowy odczyt pomiaru. Do tego dochodzi elastyczny wąż z precyzyjnymi wziernikami, ułatwiającymi obsługę poziomicy. Ten typ poziomicy przydatny jest zwłaszcza podczas prac murarskich wokół domu, wylewania fundamentów pod tarasy, ogrodzenia, a także podczas poziomowania okien w sąsiednich pomieszczeniach.

 

Poziomica sznurkowa przyda się z kolei do wypoziomowania konstrukcji opartej na oddalonych od siebie punktach. Dobrze widoczne od góry i dołu libelle pozwalają na korzystanie z narzędzia bez większego problemu, a intensywny pomarańczowy kolor sprawia, że poziomica jest widoczna nawet z dużej odległości. Sporą zaletą jest jej niewielki wymiar ? poziomica ta zmieści się w kieszeni lub skrzynce na narzędzia, a  odlewane haki umożliwiają zawieszenie narzędzia na linie i wyznaczenie poziomu na konkretnej wysokości.


Poziomica do słupków jest przydatna podczas prac w terenie lub podczas wykonywania niewielkich konstrukcji w ogrodzie lub na podwórku. Świetnie sprawdzi się podczas montażu ogrodzeń oraz słupków przy werandach, gankach, tarasach. Odpowiednie ustawienie słupków ma spory wpływ na stabilność, bezpieczeństwo ogrodzeń i płotów. Przy pomocy poziomicy łatwo wyznaczy się pion i poziom mocowanych elementów. Tego typu poziomica jest wykonana z tworzywa sztucznego, co czyni ją odporną na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne.


Poziomica magnetyczna to znowu doskonały wybór jeśli chodzi o konstrukcje i spawanie stalowych elementów. Jest dostosowana do tego, by móc ją umieścić na jednej z belek lub elementów konstrukcyjnych i zająć się kolejną czynnością, tym razem z wolnymi rękoma. Przyrząd ten jest lekki, wykonany z aluminium, co gwarantuje mu odpowiednią trwałość i wytrzymałość. Ergonomiczny kształt pozwala na sprawne operowanie narzędziem i ułatwia korzystanie nawet na wysokości. 


Poziomica trapezowa przyda się do wykonania pomiarów w pomieszczeniach wąskich i ciasnych. To dobry wybór także tam, gdzie ściany są bardzo nachylone w stosunku do podłogi. Wszystko dzięki specjalnej konstrukcji, która przypomina trapez i jest w stanie dotrzeć w ciasne zakamarki. Jej magnetyczna podstawa pozwala na wykonanie pomiaru poziomu bez użycia rąk. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 401 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Wszystko OK zgodnie z zamówieniem, Polecam
2024-06-17
Dobry kontakt, atrakcyjne ceny, w miarę szybka dostawa.
pixel