Darmowa dostawa od 200,00 zł

RUSZTY ŻELIWNE

( liczba produktów: 29 )

Kominek jest doskonałym sposobem na dostarczenie dodatkowego ciepła do pomieszczeń. Żeby spalanie opału było możliwe, konieczny jest dopływ powietrza do kominka. Stąd niezbędnym elementem jest ruszt kominkowy, który nie tylko ułatwia przepływ powietrza, ale i umożliwia swobodne opadanie popiołu do znajdującego się niżej pojemnika. Poza funkcją ogrzewania, nieocenione jest także to, że kominek tworzy nastrojową, przytulną atmosferę i jest ważnym elementem aranżacji pomieszczenia, w którym się znajduje. 

 

Częstym problemem jest niewystarczająco wydajne spalanie surowca w komorze kominka. Obecnie sporo kominków jest wyposażonych w popielnik, w którym gromadzi się popiół, dzięki czemu ten nie utrudnia dostępu powietrza do paliwa. W przypadku, gdy kominek nie posiada popielnika, znakomitym rozwiązaniem będzie ruszt kominkowy. 

 

Niektóre typy rusztów - na przykład ruszt belkowy - sprawdzą się również podczas przygotowywania posiłków w tradycyjny sposób - znakomicie będzie współgrać ze starodawnymi kuchniami i otwartymi kominkami. Stosując takie rozwiązanie można stworzyć w domu naprawdę niesamowity klimat.

 

Wybierając ruszt do kominka należy zadbać przede wszystkim o to, by miał on odpowiednie rozmiary. Nie powinien dotykać ścianek komory spalania i być mniejszy od samej komory - to z uwagi na to, że wysoka temperatura sprawia, że ruszt minimalnie zwiększa swoje wymiary. Choć zjawisko to nie jest przeważnie widoczne dla użytkownika, to rozszerzony delikatnie ruszt może naruszyć konstrukcję całego kominka. Ruszt do kominka otwartego będzie się różnił od rusztu, montowanego w kominkach zamkniętych. Wynika to głównie z faktu, że kominki otwarte nie są wyposażone w przednią ścianę, która częściowo zasłania widok na palenisko.

 

Najpopularniejszym obecnie rodzajem jest ruszt żeliwny do kominka - charakteryzuje się dużą odpornością na wysokie temperatury, a jego kształty są zróżnicowane. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 360 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Wszystko super ! Bardzo dobra jakość ! Polecam !
2024-05-13
Komunikacja @ jest OK. Równoległa informacja SMS byłaby dopełnieniem.!!! Nie wszyscy i nie wszędzie siedzą non stop w internecie! POLECAM taką formę potwierdzenia, realizacji i planowanej dostawy równolegle BEZWZGLEDNIE z możliwością kontaktu bezpośredniego telefonem dla ewentualnej korekty.!
pixel