Darmowa dostawa od 200,00 zł

FOLIE MALARSKIE

( liczba produktów: 38 )

FOLIA MALARSKA - NIEZBĘDNA OCHRONA PODŁÓG I MEBLI PODCZAS MALOWANIA

 

Podczas odświeżania mieszkania poza doborem farb i odpowiednich narzędzi malarskich, konieczne jest zaopatrzenie się w folie malarską, która zabezpieczy podłogi i wyposażenie wnętrza przed zabrudzeniem. Ciężko jest przeprowadzić malowanie unikając jakiegokolwiek zabrudzenia sąsiadujących nawierzchni - nawet przy największej precyzji i uwadze podczas działań. Często zmycie farby, która zdążyła już zaschnąć jest wręcz niemożliwe, a na pewno zawsze wymaga dużo czasu poświęconego na szorowanie. 

 

Folia malarska jest najczęściej wybieraną formą osłony przed zabrudzeniami. Występuje w postaci dużych płatów folii o różnej grubości i rozmiarach. Jest produktem jednorazowego użytku, którego trwałość zależy od grubości. Alternatywą dla folii malarskiej - znacznie wytrzymalszą - jest płachta malarska, która jest produktem wielorazowego użytku. Jest o wiele grubsza i cięższa od folii, przez co też odporniejsza na uszkodzenia.  

 

RODZAJE FOLII MALARSKICH

 

Mocne, wytrzymałe folie przydadzą się przy gruntownych remontach, natomiast cienkie osłony będą wystarczające przy przemalowywaniu pokoju. Dzięki foliom można uniknąć zabrudzenia posadzki farbami, zaprawami, a także klejami i innymi, trudnymi do usunięcia substancjami. To znacznie ułatwia późniejsze sprzątanie po remoncie. W sprzedaży dostępne są folie samoprzylepne lub zwykłe, do których zamocowania trzeba użyć specjalnych taśm. Taśmy te pozwalają na przyklejanie do każdej powierzchni, a po odklejeniu nie pozostaje po nich żaden ślad. To łatwy sposób zabezpieczenia mebli, sufitów, a także parapetów, ościeżnic czy listw przypodłogowych, które można okleić. 

 

Przed rozpoczęciem malowania należy zastanowić się jaki rodzaj folii wybrać. Folia malarska jest bardzo podatna na układanie, meble których nie można wynieść z malowanego pomieszczenia, można przesunąć na jego środek i okryć folią. Minusem jest to, że trzeba zabezpieczyć ją przed unoszeniem się pod wpływem ruchów powietrza. Najlepiej ją więc obciążyć na dole lub użyć taśmy malarskiej. W wielu przypadkach wystarczająca będzie cienka folia malarska. Inną opcją jest gruba folia, która jest bardziej wytrzymała i łatwiej się ją rozwija, ponieważ występuje w formie rolki, a nie jest złożona w kostkę jak cienka folia malarska.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 360 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
ok,zgodnie z zmówieniem
2024-05-13
Komunikacja @ jest OK. Równoległa informacja SMS byłaby dopełnieniem.!!! Nie wszyscy i nie wszędzie siedzą non stop w internecie! POLECAM taką formę potwierdzenia, realizacji i planowanej dostawy równolegle BEZWZGLEDNIE z możliwością kontaktu bezpośredniego telefonem dla ewentualnej korekty.!
pixel