Darmowa dostawa od 200,00 zł

PIŁY

( liczba produktów: 5 )

Piły ogrodowe stanowią niezastąpione narzędzie do pielęgnacji drzew i krzewów. Umożliwiają sprawne przycinanie gałęzi i pędów oraz sięgają nawet w trudno dostępne miejsca. Wybierając piłę ogrodową należy zastanowić się nad tym, jaki rodzaj materiału będzie cięty przy jej pomocy. Istotnym czynnikiem jest także kąt nachylenia zębów oraz kształt zębów i brzeszczotu. Chcąc zakupić uniwersalną piłę polecanym wyborem jest piła o nachyleniu zębów pod kątem 90°.

 

Do podcinania gałęzi zalecane są piły, których ostrze jest zakończone hakiem - pomaga on w oczyszczeniu drzewa z obciętych gałęzi. Ostrze powinno być wykonane ze stali nierdzewnej lub węglowej - zapewni to świetnie działanie podczas wielu prac i dokładne cięcie. Piła ogrodowa nie może być także zbyt ciężka oraz musi posiadać wygodny uchwyt - wpływa to na wygodę pracy. Dobrym wariantem jest piła teleskopowa, posiadająca regulowany trzonek, przez co możliwe jest dopasowanie narzędzia do użytkownika oraz rozmiarów ciętych materiałów. Bardzo wygodną opcją są także piły składane, których mechanizm umożliwia ich łatwe przechowywanie i bezpieczne przenoszenie - polecane są jednak jedynie do niewielkich i cienkich gałęzi.

 

Podczas przycinania gałęzi należy pamiętać, by używać urządzeń z dobrze naostrzonymi ostrzami. Tępe narzędzia mogą uszkodzić rośliny i zahamować ich wzrost, co jest odwrotnym celem ich przycinania. Równie ważna jest też technika przycinania i czas w jakim wykonujemy te prace. Drzewa należy przycinać w okresie od listopada do marca, kiedy nie puściły jeszcze soków. Krzewy natomiast najlepiej pielęgnować wczesną wiosną. Pamiętajmy też, że piły ogrodowe najlepiej sprawdzą się przy cięciu grubych gałęzi i suchego drewna, do przycinania małych gałązek lepiej wybrać sekator.

 

Rodzaje pił do ogrodu:

 

Piła kabłąkowa - uniwersalna piła, idealna do ogrodu, na działkę czy do warsztatu. Przeznaczona do cięcia zarówno suchego jak i mokrego drewna, znakomicie sprawdzi się przy przycinaniu gałęzi i konarów - szczególnie w miejscach, gdzie mamy ograniczoną przestrzeń. 


Piła z hakiem - przeznaczona do cięcia gałęzi w trudno dostępnych miejscach. Cechą charakterystyczną jest końcówka w kształcie haka, która zapobiega zsunięciu się piły podczas pracy i pomaga przy zdejmowaniu odciętych już gałązek. 


Piła prosta - posiada długie, stalowe i utwardzone ostrze, które jest bardzo mocne i wytrzymałe na uszkodzenia. Doskonale sprawdza się w przycinaniu gałęzi drzew, podczas napraw czy innych pracach ogrodniczych. Długi uchwyt pozwala na pracę bez używania drabiny.


Piła składana - piła niewielkich rozmiarów, zapewnia wygodne i bezpieczne przenoszenie oraz przechowywanie. Można nią ciąć żywe i suche gałęzie. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 360 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
Wszystko ok
2024-05-19
Wszystko OK
pixel