Darmowa dostawa od 200,00 zł

ARKUSZE, ROLKI I PASY

( liczba produktów: 8 )

ARKUSZE ŚCIERNE

 

Płótno ścierne jest materiałem, który pozwala na wygładzanie i szlifowanie różnych powierzchni. Płótno przystosowane jest do pracy z elektronarzędziami, zwłaszcza ze szlifierkami oscylacyjnymi. Występuje w formie kwadratowych lub prostokątnych arkuszy, a także w kształcie litery delta. Wśród ofert sprzedaży znajdziemy papiery wodoodporne, impregnowane spoiwem z żywic syntetycznych oraz takie z otworami na rzepy - przeznaczone do szlifierek wyposażonych w system odsysania pyłu. Arkusze papieru ściernego występują w różnych gradacjach (od 24 do 2000) i podczas wyboru należy kierować się rodzajem materiału, który mamy zamiar poddać obróbce za pomocą papieru.

 

ROLKI ŚCIERNE

 

Papier ścierny w rolkach jest popularnym materiałem, stosowanym do szlifowania i ścierania różnych powierzchni. Rolki ścierne występują najczęściej w szerokości 9,5 cm; 11,5 cm lub 20 cm i długości 3 lub 50m. Podkład rolki może być papierowy lub płócienny, a pod spodem może znajdować się rzep, który ułatwia zamocowanie rolki na elektronarzędziu. Rolki ścierne produkuje się wykorzystując spoiwo, które wiąże ziarna materiałów ściernych z podłożem. Do obróbki stali, drewna i metali kolorowych stosuje się najczęściej elektrokorund. Szkło, kamień i tworzywa sztuczne lepiej obrabiać papierem ściernym z węglika krzemu, natomiast do obróbki maszynowej idealny będzie papier zawierający żywice syntetyczne. Większość produktów można stosować zarówno na sucho, jak i na mokro.

 

PASY ŚCIERNE

 

Pasy ścierne występują w wielu rozmiarach, rodzajach i granulacjach. Według rodzaju dzielimy je na korundowe, cyrkonowe, ceramiczne oraz pasy ścierne z włókniny. Najpopularniejsze są pasy do szlifierki szerokotaśmowej i małe paski do szlifierki pilniczkowej, służące do szlifowania rur. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 472 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
Świetna obsługa, towar przyszedł na drugi dzień. Produkt zamówiony dobrej jakości.
2024-07-16
Mimo uszkodzonego towaru w trakcie transportu. Szybka pomoc przy reklamacji i zmiana towaru na nieuszkodzony
pixel