Darmowa dostawa od 200,00 zł

OKULARY I MASKI SPAWALNICZE

( liczba produktów: 2 )

OKULARY OCHRONNE

 

Oczy są mocno narażone na uszkodzenia podczas rozmaitych prac w warsztacie lub na budowie. Czasem wystarczy jeden mały opiłek, by spowodować poważny uraz i zaszkodzić naszemu narządowi wzroku. Podczas szlifowania, cięcia i piłowania konieczne jest używanie okularów ochronnych, które zablokują dostęp ciał obcych do oka. Okulary dostępne w sprzedaży zasłaniają sporą część twarzy, dzięki czemu zapobiegają przedostaniu się pod powieki trocin, drzazg, opiłków metalu i innych małych elementów. Tak samo okulary powinny być stosowane za każdym razem, gdy mamy do czynienia z substancjami chemicznymi - ich przedostanie się do oczu grozi poważnymi konsekwencjami.

 

MASKI OCHRONNE

 

Drugim elementem ochronnym twarzy jest maska. Maski ochronne są niezbędne podczas korzystania z substancji chemicznych oraz malowania. Skutecznie zabezpieczają drogi oddechowe przed szkodliwymi substancjami, oparami i pyłem. Należy pamiętać, że nawet zwyczajne malowanie ścian przy pomocy farb rozpuszczalnikowych lub używanie silnych detergentów może podrażnić organizm i spowodować w nim uszkodzenia - nie należy tego bagatelizować. Maski ochronne znacząco zmniejszają, a często nawet całkowicie eliminują ryzyko szkodliwego działania substancji. Modele jednorazowe stanowią doskonałą ochronę przed zapyleniem. Maski wielokrotnego użytku, to natomiast akcesorium przydatne każdemu majsterkowiczowi. Wśród nich znajdują się wersje z zaworami i filtrami, które nawet w trudnych warunkach umożliwiają bezproblemowe oddychanie. Dostępne są także maski osłaniające całą twarz, dzięki czemu nie trzeba osobno kupować okularów ochronnych. Osłony poliwęglanowe lub wykonane z siatki, są świetnym wyborem w przypadku prac na świeżym powietrzu, gdzie podczas podczas ścinania gałęzi i tym podobnych czynności, jest się narażonym na uderzenia zrębków i opiłków.

 

PRZYŁBICE SPAWALNICZE

 

Spawanie jest pracą w trudnych warunkach, które mogą zagrażać zdrowiu spawacza. Przyłbice spawalnicze stanowią jeden z podstawowych i niezbędnych elementów ochrony wyposażenia zarówno profesjonalisty, jak i początkującego operatora. Dostępne w sprzedaży maski spawalnicze i gogle chronią twarz i wzrok przed szkodliwymi odpryskami i odbłyskami powstającymi w trakcie spawania. Promieniowanie emitowane w czasie niektórych prac może doprowadzić do poważnych uszkodzeń narządu wzroku, podobnie jak niekontrolowane odpryski rozgrzanego materiału. Ze względu na funkcjonalność przyłbice dzielimy na pasywne - z szybką o stałym poziomie przyciemnienia, oraz automatyczne - inaczej nazywane samościemniającymi, które posiadają filtr z możliwością ustawienia poziomu zaciemnienia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 294 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-14
SZYBKA DOSTAWA DZIĘKUJĘ !
2024-03-27
szybko, sprawnie, zgodne z opisem
pixel