Darmowa dostawa od 200,00 zł

NOGI MEBLOWE

( liczba produktów: 3 )

NOGI MEBLOWE - NIEWIELKI ELEMENT, DUŻE ZNACZENIE

 

Do samodzielnego montażu różnego rodzaju mebli poza płytami meblowymi konieczne są także elementy takie jak nóżki meblowe. Można je zamontować przy meblach kuchennych, stołach, szafkach, łóżkach czy kredensach - zarówno w przestrzeni domowej jak i biurowej. Dzięki przytwierdzonym nóżkom mebel jest stabilny i nie chwieje się na boki przy obciążeniu. Dostępne w sprzedaży nogi meblowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są wytrzymałe i trwałe.

 

Wybierając nogi do mebli należy zwrócić uwagę na wysokość danego mebla tak, by nie dobrać nóżek zbyt wysokich ani za niskich. Przy pomocy regulowanych modeli można łatwo wypoziomować mebel i odpowiednio ustawić jego całkowitą wysokość. Poza tym bardzo istotnym czynnikiem jest udźwig - określa on wagę, którą jest w stanie unieść pojedyncza nóżka. Wziąć pod uwagę należy nie tylko wagę samego mebla ale i zawartości szafki, kredensu czy przedmiotów, które będą układane na stole. Równie ważne jest także dopasowanie kształtu, koloru i materiału nóg meblowych tak, by dobrze komponowały się z meblami oraz całym wnętrzem. Mogą one stanowić także delikatny element dekoracyjny w przypadku fantazyjnych form i kontrastowych odcieni.

 

Montaż nogi meblowej jest prosty i do jego przeprowadzenia wystarczą wkręty, śruby, wkrętarka i akcesoria do mierzenia oraz wyznaczenia punktów. Mebel należy obrócić tak, by mieć dobry dostęp do jego spodu. Kolejno trzeba zaznaczyć punkty w taki sposób by przecinały się w jednej linii i po przekątnej. Przed przystąpieniem do wiercenia do sprawdzenia pozostaje to, czy nie będzie konieczne nadbudowy mebla za pomocą narożnika. Przewiercenie się na wylot będzie bowiem trudne do zakrycia. Po wywierceniu otworu pozostaje tylko przytwierdzenie nóżki do powierzchni płyty.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 450 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-07
otrzymany towar zgodny z opisem, szybka realizacja
2024-07-02
bardzo fajna pomoc i obsługa
pixel