Darmowa dostawa od 200,00 zł

KOSZE NA ŚMIECI

( liczba produktów: 21 )

Kosz na śmieci to pojemnik niezbędny w każdym domu, biurze, zakładzie pracy czy miejscu publicznym. Do niego trafiają praktycznie wszystkie odpadki oraz zbędne rzeczy. Kosze przeznaczone są do czasowego przechowywania odpadów zarówno organicznych jak i pozostałych, takich jak: papier, szkło, tworzywo sztuczne. Większość pojemników na śmieci występuje w standardowych rozmiarach, do których dopasowane są dostępne w sklepach worki.

 

Możemy zdecydować się na zakup kosza do przechowywania odpadków zmieszanych, albo wybrać kosze do segregacji kolejnych typów śmieci. Ułatwia to późniejsze opróżnianie koszy do odpowiednich kontenerów i dbanie o środowisko. Segregacja śmieci będzie o wiele przyjemniejsza i mniej dokuczliwa, gdy przygotujemy zestaw koszy na różne rodzaje odpadów. Nawet jeśli nie mamy miejsca na kilka koszy, to można znaleźć rozwiązanie kupując kosze na śmieci do segregacji, które można ustawić jeden na drugim i zaoszczędzić wolną przestrzeń. Wybierając natomiast kosz o stylowym designie, nie będziemy mieć konieczności ukrywania go w szafce pod zlewem i spokojnie będzie mógł zostać pozostawiony na widoku w kuchni czy łazience. Do segregacji odpadków organicznych najlepiej wybrać zamykany i bardzo mały pojemnik na śmieci, w którym różnego rodzaju resztki nie zdążą się zepsuć lub zaparzyć.

 

Selekcję śmieci ułatwią też metalowe stojaki, na których można zamontować pojemne worki - to dobre rozwiązanie dla zakładów produkcyjnych czy magazynów, gdzie powstaje sporo odpadków i kosze niekoniecznie muszą prezentować się elegancko jak w domowych wnętrzach. Świetnie sprawdzają się także podczas różnego typu wydarzeń plenerowych, na plażach i w różnych turystycznych lokalizacjach. Tego typu kosze przeważnie mają kolorowe klapy z odpowiednim oznaczeniem, co upraszcza segregację.

 

Wybierając kosz na śmieci powinno się zwrócić uwagę na kilka parametrów takich jak: rozmiar, kształt, przykrywka lub jej brak, a także jego estetyka. Otwarte pojemniki na śmieci są wygodniejsze, lecz nie w każdym miejscu dobrze się sprawdzą. Ponadto z otwartego pojemnika po pewnym czasie może wydobywać się nieprzyjemny zapach. Mając na uwadze powyższe cechy, kosz trzeba dobrać do danego pomieszczenia, w którym ma zostać ustawiony. Kosz do łazienki powinien być nieduży tak, by nie zajmować za wiele przestrzeni. Lepiej też by posiadał przykrywkę - będzie bardziej dyskretny i higieniczny, a także pedał do jej podnoszenia bez dotykania rękoma. W gabinecie czy pokoju dziecięcym, gdzie wyrzucane są głównie śmieci suche (np. makulatura), można spokojnie wybrać koszt otwarty. Ciekawie prezentują się ażurowe kosze wykonane z metalu. W przypadku pomieszczeń, w których śmieci nie są wyrzucane za często i nie emitują żadnego zapachu, wystarczający będzie kosz na śmieci o pojemności 20l.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 303 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-16
Bardzo szybko odpowiada i realizuje zamówienia, polecam
2024-04-14
SZYBKA DOSTAWA DZIĘKUJĘ !
pixel